براساس داده های منتشر شده از تاسیسات هتل های ابوظبی مرکز امارات متحده عربی، درآمد هتل های ابوظبی 3.5 درصد به 1.84 میلیارد درهم در یک چهارم اخیر سال 2020 از 1.774 میلیارد درهم در مدت مقایسه با سال 2018 افزایش یافته است.

براساس داده های منتشر شده از تاسیسات هتل های ابوظبی مرکز امارات متحده عربی، درآمد هتل های ابوظبی ۳٫۵ درصد به ۱٫۸۴ میلیارد درهم در یک چهارم اخیر سال ۲۰۲۰ از ۱٫۷۷۴ میلیارد درهم در مدت مقایسه با سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

مرکز آمار ابوظبی گفته است که این رشد منعکس کننده عملکرد بالا از ابتدای سال و افزایش حجم گردشگران در امارات متحده عربی به لطف زیرساختهای یکپارچه و جاذبه های دیدنی چند منظوره است. در جزئیات بیشتر، مهمانان هتل در مدت زمان مرجع به ۱٫۳۳۸ میلیون نفر رسیدند و نرخ اشغال را به ۷۹٫۶ درصد رساندند.

این در حالیست که شب های هتل در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۸، ۱٫۴ درصد به ۳،۶۳۰ رسیده است تا ۱٫۱۶۵ میلیون مهمان به منطقه ابوظبی، حدود ۱۳۵،۰۰۰ به منطقه العین و ۳۸،۰۰۰ به شهر الظفره آمده اند.

غیر عرب ها که دارای گذرنامه های آسیایی بودند در وهله اول در بین میهمانان هتل ها قرار گرفتند و در مجموع ۳۶۳،۶۷۹ و پس از آن اماراتی ها، ۳۶۰۰۰۷، با اروپایی ها به ۲۸۴۳۷۹ نفر رسیدند. علاوه بر این ۱۴۳٫۸۸۹ میهمان از کشورهای عربی و ۱۴۳٫۸۸۹ از کشورهای GCC بودند. بقیه از امریکای شمالی و جنوبی، آفریقا و استرالیا بودند.

اگرچه برخی عقیده دارند که گرمای تابستان و سرمای زمستان می‌تواند گردشگران را فراری دهد، اما افزایش تعداد گردشگران ابوظبی نشان می‌دهد که گردشگران چندان اهمیتی به وضعیت آب‌وهوا نمی‌دهند و تمایل دارند تعطیلات خود را در یک منطقه زیبا و با امکانات بالا بگذرانند و از سرگرمی‌ها و آثار زیبای آن منطقه استفاده کنند. در ادامه با دورونزدیک همراه باشید.

طبق گزارش هواشناسی، در حال حاضر گرم‌ترین فصل و ماه‌های کشور امارت شروع شده است، اما آمارهای جدید نشان می‌دهد که گردشگران به این موضوع اهمیت نمی‌دهند و تعداد آنها در ابوظبی در ماه ژوئن رشد چشمگیری داشته است.

  • نویسنده : نسرین متین
  • منبع خبر : هفته‌نامه سفیر