یک کودک هشت ساله ۲۶ میلیون دالر از طریق کانال یوتیوب خود درآمد داشته است. این کودک امریکایی رایان گوان نام دارد و صفحه یوتیوب خود را خودش مدیریت می‌کند. او صاحب بالاترین درآمد در میان تهیه کنندگان محتوا در اینترنت در سال ۲۰۱۹ است. این صفحه هم اکنون ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک […]

یک کودک هشت ساله ۲۶ میلیون دالر از طریق کانال یوتیوب خود درآمد داشته است. این کودک امریکایی رایان گوان نام دارد و صفحه یوتیوب خود را خودش مدیریت می‌کند. او صاحب بالاترین درآمد در میان تهیه کنندگان محتوا در اینترنت در سال ۲۰۱۹ است. این صفحه هم اکنون ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک دارد.

خبرگزاری رویترز درباره کودک درآمدزای یوتیوب نوشت: “ستاره کودک” یوتیوب به نام “رایان گوان” (Ryan Guan) در روزهای قرنطینه خانگی، همچنان به صعود خود در این وب‌سایت ادامه می‌دهد. به نوشته رویترز، این کودک شخصا صفحه‌اش را مدیریت می‌کند و با تهیه فیلم از خود و همسالانش و انتشار آن در یوتیوب به فعالیت می‌پردازد.

یوتیوب یک سایت اینترنتی اشتراک‌گذاری فیلم (ویدئو) است. افراد می‌توانند فیلم‌های گوناگون را در این وب‌سایت منتشر کنند و دیگران هم می‌توانند آنها را تماشا کنند. مخاطبان زیر هر فیلم، نظر منتشر می‌کنند و به هر فیلم، امتیاز مثبت یا منفی می‌دهند. افراد حتی می‌توانند در یوتیوپ کانال (صفحه اختصاصی) ایجاد کنند تا مخاطبان برای تماشای فیلم‌های آنها مستقیم به صفحه اختصاصی‌شان مراجعه کنند. یوتیوب یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گوگل است و دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا امریکا قرار دارد.

یوتیوب در شرایطی معین، به افراد منتشر کننده فیلم در این وب‌سایت که فیلم‌های آن پربازدید باشند پول پرداخت می‌کند. کودک امریکایی ۸ ساله که کانالش (صفحه‌اش) به نام “جهان رایان” آغاز به کار کرده فیلم‌هایی درباره بازی کردن او در کنار اعضای خانواده و دیگر کودکان را نشان می‌دهد.

این کودک تاکنون ۲۶ میلیون دالر از این صفحه درآمد داشته است. او صاحب بالاترین درآمد در میان تهیه‌کنندگان محتوا در اینترنت در سال ۲۰۱۹ است. این صفحه هم اکنون ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک دارد. در این فیلم‌ها، علاوه بر این کودک، پدر و مادرش یعنی “شون” و “لوان” نیز در تصاویر هستند و میلیون‌ها بیننده را در هر هفته جذب خود می‌کند. اکثر فیلم‌ها درباره بازی با اسباب‌بازی‌هاست.

از زمانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، در خانه ماندن آغاز شده این کودک نیز فیلم‌هایی را درباره فعالیت‌های در خانه و مصاحبه‌های آموزشی با کارشناسان ویروس‌شناسی تولید و منتشر می‌کند. این کودک گفته است: هنگامی که ۳ ساله بودم تعدادی از کودکان کم سن دیگر را در یوتیوپ دیدم و از مادرم سوال کردم آیا من هم می‌توانم چنین کاری کنم و او پاسخ داد بله.

خانواده این کودک امیدوار است صفحه ” جهان رایان” به مخاطبان جهانی دست یابد. به همین دلیل آنها تلاش می‌کنند فیلم‌هایی را به زبان های اسپانیایی و جاپانی هم تولید کنند. البته “رایان” فعالیت‌هایش را به خارج از کانالش گسترش داده است. به تازگی مسواک و خمیردندان با برند رایان نیز به بازار آمده است. او در سال ۲۰۱۸ هم با کسب ۲۲ میلیون دالر، در مقام اول کسب درآمد از یوتیوب قرار گرفت.

  • نویسنده : نسرین متین
  • منبع خبر : خبرگزاری فرانسه