از زمان شیوع بیماری ویروس کرونا در شهر ووهان چین در 12 دسامبر 2019 تاکنون هزاران نفر در جهان جان خود را به علت ابتلا به آن از دست داده‌اند. تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین تاکنون 83 هزار نفر اعلام شده است که بیش از 78 هزار نفر آنها بهبود یافته‌اند و 4634 نفر نیز جانشان را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا (COVID-19) در چین مقامات صحی این کشور اعلام کردند چندین محل در پکن دوباره قرنطینه شده است. شناسایی افراد مبتلا به بیماری ناشی از ویروس کرونا (COVID-19)، در بجینگ، پایتخت چین پس از دو ماه، باعث شد که مقامات این کشور چندین بازار عمده فروشی مواد غذایی را تعطیل و بازگشایی مدارس ابتدایی را به تعویق بیاندازند.

چین که نخستین کشوری بود که ویروس کرونا در پایان سال ۲۰۱۹ در آن شیوع یافت، موفق شد بطور قابل توجهی مانع گسترش این بیماری و کنترل آن شود بطوری که روزانه تنها تعداد انگشت شماری فرد مبتلا به این بیماری شناسایی می شد که بیشتر کسانی بودند که از سفر خارجی به چین باز می کشتند.

با این حال نگرانی‌ها از آنجا بار دیگر آغاز شده است که مقامات چین اخیرا سه مورد مبتلا به COVID-19 را شناسایی کردند. شناسایی آخرین مورد مبتلا به COVID-19در بجینگ به حدود دو ماه پیش در اواسط ماه اپریل باز می گردد. ۲ فرد جدید مبتلا به COVID-19 کارکنان یک مرکز تحقیقاتی گوشت هستند. به گفته مقامات شهرداری بجینگ، یکی از این دو نفر اخیرا به شهر چینگ دائو در شرق چین سفر کرده است.

دو بازار عمده فروشی مواد غذایی که روز جمعه تعطیل شدند، مکانهایی بوده‌اند که افراد مبتلا به ویروس در آنها رفت و آمد کرده بودند. مقامات نگرانند که پیدا شدن موارد جدید ابتلا به کرونا به معنای آغاز موج دوم شیوع کرونا در چین باشد به همین دلیل بازگشایی مدارس ابتدایی که برای روز دوشنبه برنامه ریزی شده بود را به تعویق انداختند.

از زمان شیوع بیماری ویروس کرونا در شهر ووهان چین در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۹ تاکنون هزاران نفر در جهان جان خود را به علت ابتلا به آن از دست داده‌اند. تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین تاکنون ۸۳ هزار نفر اعلام شده است که بیش از ۷۸ هزار نفر آنها بهبود یافته‌اند و ۴۶۳۴ نفر نیز جانشان را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

  • نویسنده : نسرین متین
  • منبع خبر : هفته نامه سفیر