نخست‌وزیر برکنار شده‌ی پاکستان گفت که دولت این کشور به‌دلیل ترس از شکست در انتخابات، سعی دارد او را بازداشت و روانه زندان کند. «عمران‌خان» نخست‌وزیر برکنار شده ۷۰ ساله پاکستان پس از تلاش ناموفق پولیس برای بازداشت او، به شبکه خبری الجزیره گفت: «دولت نگران این است که در انتخابات شکست بخورد و به […]

نخست‌وزیر برکنار شده‌ی پاکستان گفت که دولت این کشور به‌دلیل ترس از شکست در انتخابات، سعی دارد او را بازداشت و روانه زندان کند.

«عمران‌خان» نخست‌وزیر برکنار شده ۷۰ ساله پاکستان پس از تلاش ناموفق پولیس برای بازداشت او، به شبکه خبری الجزیره گفت: «دولت نگران این است که در انتخابات شکست بخورد و به همین دلیل می‌خواهد من را در زندان بیندازد».

پیشتر «شهباز شریف» نخست‌وزیر پاکستان در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آناتولی بر لزوم برگزاری انتخابات سراسری در موعد مقرر تأکید کرد و گفت: «اجازه دهید صراحتا اعلام کنم که انتخابات سراسری بعدی در این کشور به موقع برگزار خواهد شد.»

شهباز شریف این اظهارات را در واکنش به اظهارات و درخواست «عمران خان» نخست‌وزیر سابق پاکستان و حزبش موسوم به «تحریک انصاف پاکستان» مبنی‌بر انتخابات زودهنگام عنوان کرد.

پولیس پاکستان اعلام کرد که روز یکشنبه مامورانی را برای دستگیری و بازداشت عمران‌خان روانه منزل او کرد اما موفق به یافتن نخست‌وزیر سابق نشد.

حکم بازداشت عمران خان پس از آن صادر شد که وی در پی تحقیقات یک پرونده مرتبط با فساد قرار بود در دادگاهی که تاریخ آن ۲۸ فبروری اعلام شده بود، حضور یابد اما او به این حکم تن نداد.

عمران خان متهم است هدایایی را در دوران تصدی خود دریافت کرده و همچنین سود حاصل از فروش آنها را اعلام نکرده است.

  • منبع خبر : آژانس خبری سفیر