دونالد ترمپ ربیس جمهور سابق امریکا برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ ثبت نام کرده است. آقای ترمپ سه شنبه شب در جریان سخنانی در ویلای شخصی خود در فلوریدا اعلام کرد که وارد رقابت ها خواهد شد. او گفت: «برای آنکه امریکا را دوباره به عظمت و شکوه سابق برگردانیم، امشب نامزدی […]

دونالد ترمپ ربیس جمهور سابق امریکا برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ ثبت نام کرده است. آقای ترمپ سه شنبه شب در جریان سخنانی در ویلای شخصی خود در فلوریدا اعلام کرد که وارد رقابت ها خواهد شد.

او گفت: «برای آنکه امریکا را دوباره به عظمت و شکوه سابق برگردانیم، امشب نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام می کنم.»

او اضافه کرد: «بنابراین از حالا تا روز انتخابات ۲۰۲۴… چنان مبارزه خواهم کرد که قبلا از کسی دیده نشده. ما دمکرات های چپ رادیکال که سعی دارند کشور ما را از داخل ویران کنند شکست خواهیم داد.»

او در مارالاگو واقع در شهر پام بیچ فلوریدا درحالی که پرچم های بزرگ امریکا در پشت او آویزان بود گفت: «بازگشت امریکا از همین حالا شروع می شود.»

آقای ترمپ که همچنان بدون ارائه شواهد نتایج انتخابات ۲۰۲۰ را رد می کند قول آینده ای درخشان برای احیای تار و پود امریکا را داد.  آقای ترمپ برخلاف توصیه برخی از اعضای حزب خود تصمیم به شرکت در انتخابات می گیرد.

او درست یک هفته بعد از انتخابات میان دوره برای انتخابات ثبت نام می کند که با عملکرد ضعیف نامزدهای مورد حمایت او همراه بود. دمکرات ها توانستند کنترل سنا را حفظ کنند و جمهوری خواهان احتمالا با اکثریتی کوچک کنترل مجلس نمایندگان را به دست می گیرند.

بسیاری از اعضای حزب جمهوری خواه آقای ترامپ را مسئول این عملکرد ضعیف می دانند و خواهان عبور از او هستند. در صورتی که آقای ترمپ، ۷۶ ساله، نامزدی نهایی حزب خود را در انتخابات کسب کند، احتمالا بار دیگر با جو بایدن رئیس جمهور امریکا روبرو خواهد شد.

آقای بایدن که به زودی ۸۰ ساله می شود می گوید قصد شرکت مجدد در انتخابات را دارد. رییس جمهور امریکا در جریان سفر به اندونزی درباره سخنرانی آقای ترامپ اظهار نظر نکرد. او در پاسخ به سوال خبرنگاران که آیا نظر دارد گفت: «نه، نه واقعا.»

ایوانکا دختر بزرگ آقای ترمپ، که در دوران ریاست جمهوری او در کاخ سفید کار می کرد، در پستی در اینستاگرام نوشت که این بار درگیر مبارزات انتخاباتی پدرش یا سیاست نخواهد شد. او نوشت: «من خیلی پدرم را دوست دارم. این بار تصمیمم این است که بچه های کوچکم و زندگی خانوادگی خود را در اولویت قرار دهم. من قصد مشارکت در سیاست را ندارم.»

«درحالی که همیشه به پدرم عشق می ورزم و از او حمایت می کنم، در آینده این کار را خارج از عرصه سیاست انجام خواهم داد. مایه مباهات من بوده که به مردم امریکا خدمت کنم و همیشه به دستاوردهای دولتی که در آن کار کردم افتخار می کنم.»

  • نویسنده : نظیفه نذهت
  • منبع خبر : آژانس خبری سفیر