امریکا‌ اعلام کرد بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ را تحریم دیپلماتیک کرده است. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، گفت: با تحریم دیپلماتیک بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ هیچ مقام دولتی ایالات متحده در این رقابت‌ها حضور نخواهد داشت. ساکی همچنین افزود که با وجود «تحریم دیپلماتیک المپیک زمستانی چین» ورزشکاران امریکایی در رقابت‌ها شرکت خواهند […]

امریکا‌ اعلام کرد بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ را تحریم دیپلماتیک کرده است. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، گفت: با تحریم دیپلماتیک بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ هیچ مقام دولتی ایالات متحده در این رقابت‌ها حضور نخواهد داشت.

ساکی همچنین افزود که با وجود «تحریم دیپلماتیک المپیک زمستانی چین» ورزشکاران امریکایی در رقابت‌ها شرکت خواهند کرد و جو بایدن، رییس‌جمهوری ایالات متحده، از ورزشکاران امریکایی شرکت‌کننده در این رقابت‌ها حمایت می‌کند.

سخنگوی کاخ سفید تحریم دیپلماتیک المپیک زمستانی پکن را در اعتراض به نسل‌کشی مسلمانان اویغور در سین‌ کیانگ و دیگر موارد نقض حقوق بشر از سوی چین توصیف کرد. وزارت خارجه چین نیز در واکنش به این اقدام امریکا گفت که این تصمیم را در صورت اتخاذ، با «اقدام متقابل قاطع» علیه امریکا پاسخ می‌دهد.

  • نویسنده : حنیفه پارسا
  • منبع خبر : سفیر نیوز