تیم ملی انگلیس موفق شد در ورزشگاه ومبلی آلمان را شکست داده و جواز صعود به مرحله بعدی رقابت‌های یورو را کسب کرد. در ادامه دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا، تیم ملی انگلیس در ورزشگاه ومبلی میزبان تیم ملی آلمان بود و موفق شد این تیم را با نتیجه 0-2 شکست داده […]

تیم ملی انگلیس موفق شد در ورزشگاه ومبلی آلمان را شکست داده و جواز صعود به مرحله بعدی رقابت‌های یورو را کسب کرد. در ادامه دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا، تیم ملی انگلیس در ورزشگاه ومبلی میزبان تیم ملی آلمان بود و موفق شد این تیم را با نتیجه 0-2 شکست داده و راهی مرحله یک چهارم نهایی یورو 2020 شود.

انگلستان که در 28 بازی آخر در مراحل حذفی موفق به کسب پیروزی و صعود نشده بود و در حدود نیم قرن برابر آلمان‌ها به پیروزی نرسیده بود، بالاخره به این طلسم‌ و ناکامی پایان داد و قدرت خودش را به جهانیان نشان داد.

در این دیدار هر دو تیم بازی زیبایی به نمایش گذاشتند و بارها فرصت باز کردن دروازه‎ همدیگر را داشتند اما در نیمه نخست گُل به ثمر نرسید و بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید.

در نیمه دوم انگلیس بهتر عمل کرد و حملات بیشتری روی دروازه‌ آلمان‌ها داشت. سه شیرها در دقیقه 77 به گُل نخست دست یافتند و رحیم استرلینگ دروازه نویر را باز کرد.

انگلیس در دقیقه 86 موفق به زدن گُل دوم شد و هری کین که در این رقابت‌ها ناکام بود، درخشید و اختلاف را دو برابر کرد. در ادامه توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد و انگلیس با شکست آلمان راهی دور بعدی رقابت‌های یورو شد. حریف انگلیس امشب از میان اوکراین و سوئد مشخص خواهد شد و دیده شود که سه شیرها در مرحله بعد حریف چه تیمی خواهند شد.

  • نویسنده : فرشته بهار
  • منبع خبر : هفته‌نامه سفیر