وزارت صحت‌عامه اعلام کرده‌است که در ۲۴ ساعت گذشته ۸۴ رویداد تازۀ مثبت ویروس کرونا در کشور ثبت شده‌اند. بربنیاد آمارهای این وزارت، در این مدت دوزاده بیمار کووید نزده جان باخته و ۳۰۰ بیمار هم بهبود یافته‌اند. با این آمارها، شمار مجموعی بیماران کووید نزده در افغانستان به ۵۳ هزار و ۴۶۲ تن رسیده […]

وزارت صحت‌عامه اعلام کرده‌است که در ۲۴ ساعت گذشته ۸۴ رویداد تازۀ مثبت ویروس کرونا در کشور ثبت شده‌اند. بربنیاد آمارهای این وزارت، در این مدت دوزاده بیمار کووید نزده جان باخته و ۳۰۰ بیمار هم بهبود یافته‌اند.

با این آمارها، شمار مجموعی بیماران کووید نزده در افغانستان به ۵۳ هزار و ۴۶۲ تن رسیده است. تاکنون دوهزار و ۲۷۹ بیمار کووید نزده در افغانستان جان باخته و ۴۳ هزار و ۷۴۰ بیمار هم سلامتی شان را بازیافته‌اند.

بر بنیاد اعلام وزارت صحت، موج دوم کرونا در افغانستان آغاز شده‌است. در همین حال این وزارت از مردم خواسته که از سفرهای خارجی خاصتاً کشورهای همسایه خودداری کنند.

به گفته مسئولان صحی، موارد مثبت از گونه جدید ویروس کرونا در پاکستان و هند شناسایی شده و احتمال شیوع آن در افغانستان نیز وجود دارد. وزارت صحت نسبت به این موضوع هشدار می‌دهد.