رحمت‌الله اندر، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان به رسانه‌ها گفت، جنگجویان گروه طالبان ایدئولوژی مشترک با القاعده دارند و اعضای این شبکه در صفوف گروه طالبان فعال هستند. “طالبان جدا از نقض تعهدات دیگر، از خشونت چشم‌پوشی نکرده و رابطه شان را با گروه‌های تروریستی خارجی قطع نکرده اند. آنها برخلاف سال‌های گذشته درگیری‌ها را […]

رحمت‌الله اندر، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان به رسانه‌ها گفت، جنگجویان گروه طالبان ایدئولوژی مشترک با القاعده دارند و اعضای این شبکه در صفوف گروه طالبان فعال هستند. “طالبان جدا از نقض تعهدات دیگر، از خشونت چشم‌پوشی نکرده و رابطه شان را با گروه‌های تروریستی خارجی قطع نکرده اند. آنها برخلاف سال‌های گذشته درگیری‌ها را در زمستان کاهش نداده اند. در صفوف آنها، تروریست‌های خارجی به ویژه القاعده به تعداد زیاد می‌جنگند.”

آقای اندر این سخنان را در حالی گفته که اخیراً در نامه ای از سوی کمیسیون نظامی طالبان گفته شده که آنها دیگر جنگجویان خارجی را جذب نمی‌کنند. سخنگویان طالبان تا هنوز صحت این نامه را رد یا تأیید نکرده اند. این در حالیست که مذاکرات بین افغان ها در دوحه بعد از یک ماه و نیم تأخیر دوباره از سر گرفته شده است.

یکی از شرایط ایالات متحدۀ امریکا برای خروج سربازانش از افغانستان، حضور طالبان در مذاکرات بین افغانها و قطع رابطۀ این گروه با شبکه های تروریستی خارجی است.

  • نویسنده : فرشته بهار
  • منبع خبر : هفته‌نامه سفیر