شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در واکنش به اظهارات حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان از او خواست تا درباره سخنانش «تامل» کرده و رفتارش را «اصلاح» کند. قریشی در یک گردهمایی در شهر «مولتان» پاکستان گفت: «مشاور امنیت ملی افغانستان با دقت به من گوش بده، به عنوان وزیر خارجه پاکستان می‌گویم، […]

شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در واکنش به اظهارات حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان از او خواست تا درباره سخنانش «تامل» کرده و رفتارش را «اصلاح» کند.

قریشی در یک گردهمایی در شهر «مولتان» پاکستان گفت: «مشاور امنیت ملی افغانستان با دقت به من گوش بده، به عنوان وزیر خارجه پاکستان می‌گویم، اگر از ادبیاتی که استفاده می‌کنی و یا تهمت‌هایی که علیه پاکستان مطرح می‌کنی دست برنداری، هیچ پاکستانی دست تو را نخواهد فشرد و با تو صحبت نخواهد کرد».

وی افزود: «رفتارت را اصلاح کن و درباره آن تامل کن. من این را به جامعه جهانی می‌گویم که اگر این رفتار ادامه یابد، این شخص که خود را مشاور امنیت ملی افغانستان می‌خواند در واقع نقش مخرب صلح را ایفا می‌کند».

به گزارش «داون نیوز»، وزیر خارجه پاکستان در ادامه نیز اظهارات محب را تحریک‌آمیز و تضعیف کننده روند صلح خواند و مدعی شد که مشاور امنیت ملی افغانستان در حال ایجاد مانع در مسیر صلح است و بجای بهبود شرایط برای بدتر کردن آن تلاش می‌کند.

این نخستین باری است پاکستان بطور رسمی قطع روابط این کشور با مشاور امنیت ملی افغانستان را تایید می‌کند. تاکنون دولت افغانستان به این اقدام پاکستان واکنش نشان نداده است.