قول اردوی ۲۰۹ شاهین با نشر خبرنامه‌ی گفته است که یک فرمانده گروه طالبان همراه با ۲۵ تن دیگر از افراد خود در مربوطات ولسوالی دولت آباد ولایت فاریاب بالای نیروهای ملی امنیتی و دفاعی حمله نمودند که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی این تروریستان کشته و زخمی شدند.نیروهای افغان حمله گروه طالبان بر ولسوالی […]

قول اردوی ۲۰۹ شاهین با نشر خبرنامه‌ی گفته است که یک فرمانده گروه طالبان همراه با ۲۵ تن دیگر از افراد خود در مربوطات ولسوالی دولت آباد ولایت فاریاب بالای نیروهای ملی امنیتی و دفاعی حمله نمودند که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی این تروریستان کشته و زخمی شدند.نیروهای افغان حمله گروه طالبان بر ولسوالی دولت آباد ولایت فاریاب را عقب زدند.

در خبرنامه آمده است که این حمله با مقاومت سخت نیروهای ملی امنیتی، دفاعی و به کمک قوای هوایی با شکست رو به رو شد. خبرنامه می‌افزاید که در این درگیری، ۱۴ طالب مسلح به‌شمول حاجی ناصر پدر ولسوال نامنهاد طالبان ولسوالی شیرین تگاب فاریاب کشته و ۱۱ تن دیگر به شمول ملا زرقاوی فرمانده قطعه سرخ طالبان زخمی شدند.

ولایت فاریاب در شمال افغانستان قرار دارد و یکی از ولایت های این کشور به حساب می آید که گروه های مخالف مسلح دولت در شماری ولسوالی های آن به شکل گسترده فعالیت می‌کنند.

  • نویسنده : فخریه نادری
  • منبع خبر : هفته نامه سفیر