نماینده پیشین سازمان ملل در یک مصاحبه گفته است که آمریکا، افغانستان را تنها خواهد گذاشت و سرنوشت اشرف‌غنی نیز مثل نجیب‌الله خواهد بود. بنون سوان نماینده سابق سازمان ملل متحد در امور افغانستان و پاکستان در گفتگو با دویچه وله گفته‌است که نجیب‌الله؛ رییس جمهوری سابق افغانستان در اواخر حکومت خود از سوی روسیه […]


نماینده پیشین سازمان ملل در یک مصاحبه گفته است که آمریکا، افغانستان را تنها خواهد گذاشت و سرنوشت اشرف‌غنی نیز مثل نجیب‌الله خواهد بود.

بنون سوان نماینده سابق سازمان ملل متحد در امور افغانستان و پاکستان در گفتگو با دویچه وله گفته‌است که نجیب‌الله؛ رییس جمهوری سابق افغانستان در اواخر حکومت خود از سوی روسیه تنها گذاشته شد‌ و اشرف‌غنی هم از سوی آمریکا در انزوا قرار خواهد گرفت.

نون سوان افزوده‌است که آمریکا، افغانستان را تنها خواهد گذاشت و سرنوشت اشرف‌غنی نیز مثل نجیب‌الله خواهد بود.

او که در سال‌های ۱۹۹۰ میان دولت داکتر نجیب‌الله و مجاهدین برای صلح میانجی‌گری می‌کرد، همچنین گفته‌است که دولت کنونی از سوی کسانی که حمایت می‌شد رها شده‌است.

به گفته او با توجه به گفتگوهای صلح، دولت در حاشیه قرار گرفته و تنها نظاره‌گر وقایع است.

او افزوده‌است که صلح باید توسط خود مردم افغانستان صورت بگیرد و نمی‌تواند از خارج بر افغانستان تحمیل شود.به تازگی گروه طالبان اعلام کرده که نمایندگان این گروه در صورتی در نشست استانبول اشتراک می‌کنند که این نشست از سه روز بیش‌تر نبوده و آجندای آن هم شامل تصمیم‌گیری درباره موضوعات مهم نباشد.