‍ مقامات در پنتاگون‌ گفته اند که امریکا همچنان متعهد به راه حل سیاسی اوضاع افغانستان است. سخنگوی وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون می‌گوید که ایالات متحده همچنان به این باور است که راه حل اوضاع در افغانستان باید سیاسی باشد. جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع امریکا روز (جمعه، ۱۱ جون) در یک جلسه توجیهی […]

مقامات در پنتاگون‌ گفته اند که امریکا همچنان متعهد به راه حل سیاسی اوضاع افغانستان است. سخنگوی وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون می‌گوید که ایالات متحده همچنان به این باور است که راه حل اوضاع در افغانستان باید سیاسی باشد.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع امریکا روز (جمعه، ۱۱ جون) در یک جلسه توجیهی گفت که امریکا همچنان به این باور است که راه حل اوضاع در افغانستان باید سیاسی باشد.

وی گفت: ما مطمین هستیم که بهترین راه حل برای افغانستان مذاکرات سیاسی برای پایان دادن این جنگ است. با این حال وی افزود که «خشونت به سطح بسیار بالایی» همچنان در این کشور پابرجاست.

پیشتر دولت امریکا اعلام کرده بود که از یکم ماه می روند خروج نیروهایش از افغانستان را آغاز می‌کند و تا ۱۱ سپتمبر این روند در هماهنگی با هم پیمانان خاتمه خواهد یافت.

لازم به یادآوری است که امریکا و طالبان در فبروری سال ۲۰۲۰ پس از ماه‌ها مذاکره توافق‌نامه صلح را در دوحه به امضا رساندند. این توافق شامل خروج نیروهای خارجی از افغانستان ظرف مدت ۱۴ ماه و همچنین آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی پس از تبادل زندانیان بود. از زمان امضای این توافق، طالبان بارها واشنگتن را به نقض آن متهم کرده است.

  • منبع خبر : سفیر نیوز